Posted on

Książki, bajki dla dzieci po angielsku – wiodące wydawnictwa

Książki, bajki dla dzieci po angielsku – wiodące wydawnictwa

Wybór odpowiedniej książki dla dzieci po angielsku to nie lada wyzwanie. Trudno znaleźć  odpowiedni tytuł, który zarówno zaciekawi czytelnika treścią, jak i będzie na odpowiednim poziomie językowym. Z pomocą przychodzą wiodące brytyjskie wydawnictwa oferując różnorodne książki anglojęzyczne dopasowane do potrzeb i umiejętności dzieci.

Wydawnictwo Usborne Books

Nie bez kozery wydawnictwo USBORNE BOOKS wiedzie prym wśród brytyjskich wydawnictw książek dla dzieci w języku angielskim. Bogata i różnorodna oferta oraz ogromna pomysłowość – to znak rozpoznawczy wydawnictwa. Znajdziemy tu książki sensoryczne, dotykowe, dźwiękowe, 3D, kreatywne z naklejkami, z otwieranymi okienkami, edukacyjne, tematyczne słowniki obrazkowe oraz wiele innych nieszablonowych w formie i treści tytułów dla dzieci i młodzieży.
Do najbardziej znanych książek wydawnictwa Usborne dla najmłodszych należy bestsellerowa seria „That’s not my…”, której autorką jest Fiona Watt. Te wyjątkowe książki dotykowe pełne są najróżniejszych faktur do rozpoznawania i nazywania w języku angielskim. Rozwijają, bawią i uczą najmłodszych już od 20 lat!
 

książka dotykowa dla dzieci
That’s Not My Owl

Wydawnictwo Usborne rozwija pasje i zainteresowania dzieci. W wnikliwy i ciekawy sposób porusza najróżniejsze tematy. Zaskakujące fakty, humorystyczne ilustracje, przystępna treść – to najlepszy sposób na poznawanie tajników funkcjonowania otaczającego nas świata. Wśród bestsellerowych książek edukacyjnych dla dzieci od wydawnictwa Usborne znajdziemy:

 

edukacyjna książka dla dzieci po angielsku o jedzeniu
100 Things to Know About Food

Książki wydawnictwa USBORNE są idealną pomocą dydaktyczną dla rodziców oraz nauczycieli języka angielskiego. Wspierają proces nauki, w przystępny i interesujący sposób przybliżając zagadnienia takie jak: liczby, kolory, kształty, przeciwieństwa, alfabet oraz wiele innych. Bawią i inspirują dzieci do poznawania i nazywania świata w języku angielskim. Dzięki nim nauka to świetna zabawa.

Strona wydawnictwa Usborne

książka dla dzieci do nauki alfabetu po angielsku
Big Book of ABC

Wydawnictwo Walker Books

Książki dla dzieci wydawnictwa Walker Books łączą w sobie tradycję oraz nowoczesność. Wizytówką oraz znakiem rozpoznawczym tego wydawnictwa jest bestseller „We’re going on a bear hunt” autorstwa Michael Rosen. Ta rodzinna wyprawa na niedźwiedzia idealnie sprawdza się zarówno podczas domowego bajko czytania, jak i zajęć z językowych. To wspaniała pomoc dydaktyczna dla każdego kreatywnego nauczyciela języka angielskiego.

We're Going on a Bear Hunt
We’re Going on a Bear Hunt with CD

Kolejnym flagowym autorem i ilustratorem wydawnictwa Walker Books jest Lucy Cousins, twórczyni przygód uroczej myszki Maisy. Do najbardziej popularnych tytułów autorki należą:

Jej książki wyróżniają się uroczymi, nietuzinkowymi ilustracjami oraz humorystycznym tekstem.
 

książka dla dzieci po angielsku
Peck, Peck, Peck

Szukając najlepszych książek dla dzieci po angielsku nie można zapomnieć o wyjątkowym autorze i ilustratorze jakim jest Nick Sharratt. W ofercie wydawnictwa Walker Books znajdziemy bestsellerowe tytuły autora, takie jak:

Wyróżniają je barwne, nieszablonowe ilustracje, prosty rymowany tekst oraz ogromna dawka humoru.
 

Strona wydawnictwa Walker Books

książka z otwieranymi okienkami dla dzieci
A Boot, a Hat, Now Who Is That?

Wydawnictwo Little Tiger Press

Szukając najlepszych bajek do czytania dla dzieci po angielsku warto pamiętać o wydawnictwie Little Tiger Press. Wyjątkowe książki ilustrowane tego wydawnictwa rozwijają dziecięcą wyobraźnię oraz uczą myślenia w języku angielskim. Zabawna treść, nietuzinkowe ilustracje oraz przesympatyczni bohaterowi – to znak rozpoznawczy wydawnictwa Little Tiger Press.
 

Strona wydawnictwa Little Tiger Press

bajka do czytania po angielsku dla dzieci
There Was an Old Giant Who Swallowed a Clock

Wydawnictwo Little Tiger Kids

Wydawnictwo Little Tiger Kids oferuje książki edukacyjne dla roczniaków, dwulatków oraz przedszkolaków. Znajdziemy tu książki sensoryczne, dotykowe, dźwiękowe, 3D, z okienkami, czy też z magnesami. Rozwijają one sprawność manualną małych rączek, wyobraźnię oraz ćwiczą koncentrację. Bawią, uczą i inspirują. Są idealną pomocą dydaktyczną w procesie nauki języka angielskiego.
 

książka z magnesami dla dzieci po angielsku
Animal Magnets

Wydawnictwo Caterpillar Books

Najlepsze książki trójwymiarowe dla dzieci po angielsku – Caterpillar Books. W ofercie wydawnictwa znajdziemy bestsellery, takie jak: „The Very Funny Frog”, czy też „The Very Dizzy Dinosaur”. Wyróżniają je barwne, ruchome ilustracje 3D orz humorystyczny tekst. Caterpillar Books oferuje książki nietuzinkowe w formie, które zaskakują czytelnika i pobudzają jego ciekawość. W książkach takich jak „Bear’s Truck Is Stuck!” oraz „Who’s There? Beware!” jedno pociągnięcie ręki wprawia w ruch całą ilustrację. To zdecydowanie książki dla wymagających małych i dużych czytelników.
 

Strona wydawnictwa Caterpillar Books

książka trójwymiarowa 3D pop-up
The Very Dizzy Dinosaur

Wydawnictwo 360 Degrees

Szukając najbardziej wnikliwych i inspirujących książek edukacyjnych dla dzieci w wieku 8-15 lat nie można zapomnieć o wydawnictwie 360 degrees. Poruszają one najróżniejsze tematy związane z funkcjonowaniem otaczającego nas świata. Szczegółowe informacje prezentowane są w przystępnej i interesującej formie. Książki 360 Degrees rozbudzają pasje i zainteresowania. Zachęcają czytelników do wnikliwego poznawania i nazywania świata w języku angielskim.
 

Strona wydawnictwa 360 Degrees

książka o ciele człowieka dla dzieci i młodzieży po angielsku
Humanatomy

 

Dodaj komentarz