Książka + audiobook

Książeczki z audiobookiem

Książeczki z audiobookiem to ciekawa propozycja dla najmłodszych czytelników, które należą do specjalnej kategorii książeczek sensorycznych. Dzięki połączeniu tradycyjnej bajki i audiobooka mały czytelnik może słuchać historię, jednocześnie śledząc tekst i oglądać obrazki. Książeczki z audiobookiem dla dzieci to wspaniały sposób na wprowadzenie maluchów w świat literatury oraz rozwijanie ich umiejętności słuchania ze zrozumieniem, aktywnego śledzenia tekstu i wyobraźni.

Zalety książeczek z audiobookiem

Czytanie książek i jednoczesne jej słuchanie, może przynieść dzieciom wiele korzyści m.in. :

 • Lepsze zrozumienie opowieści — jednoczesne czytanie (lub oglądanie) bajki i słuchanie, (dzięki zaangażowaniu kilku zmysłów) może pomóc dziecku w lepszym zrozumieniu tekstu. Słuchanie historii pomaga także zapamiętać nowe słowa, zwroty i struktury gramatyczne.
 • Rozwój wyobraźni — audiobooki, dzięki interpretacji głosowej lektora oraz muzyce, pobudzają wyobraźnię dziecka.
 • Poprawa pamięci — słuchanie audiobooków angażuje różne części mózgu odpowiedzialne za przetwarzanie informacji, co pozwala wspomagać pamięć malucha.
 • Lepsza koncentracja — podczas jednoczesnego oglądania książeczki i słuchania audiobooka dziecko ćwiczy skupienie uwagi.
 • Wsparcie dla dzieci z dysleksją — dla dzieci z dysleksją (lub innymi trudnościami w czytaniu), audiobooki są sposobem na czerpanie przyjemności z obcowania z książkami pomimo problemów z czytaniem.
 • Pomoc w nauce języków obcych — słuchanie bajek po angielsku to sposób na naukę języka, czyli zapamiętywanie słówek i doskonalenie słuchania ze zrozumieniem. Ponadto audiobooki pozwalają na naukę poprawnej wymowy i odpowiedniego akcentu.
 • Wsparcie dla osób niewidomych lub słabowidzących — audiobooki są doskonałym źródłem dostępu do książek i pomocy w nauce języka obcego dla osób niewidzących.

Dlaczego do nauki języka angielskiego dla dziecka warto wybrać książeczkę z audiobookiem?

Dla dzieci słuchanie bajek jest sposobem nauki przez zabawę, co pozwala im łatwiej i chętniej przyswajać obcy język. Słuchanie audiobooka i śledzenie tekstu w książeczce przynosi wiele korzyści dla dzieci uczących się języka angielskiego takich jak:

 • rozwijanie umiejętności rozumienia mówionego języka obcego i wzbogacenie słownictwa,
 • pomoc w zrozumieniu i zapamiętaniu struktur gramatycznych języka angielskiego,
 • ćwiczenie wymowy i akcentu poprzez powtarzanie dialogów z bajek,
  poznawanie kultury i tradycji brytyjskiej.

W ofercie naszej księgarni znajduje się wiele książeczek z audiobookiem. W naszym sklepie można dostać książeczki z audiobookiem o różnorodnej tematyce wydanych przez: USBORNE, Walker Books, Little Tiger Kids, Little Tiger Press, 360 Degrees oraz Caterpillar Books. Produkty z naszego sklepu są idealną pomocą dydaktyczną dla nauczycieli języka angielskiego oraz przydatnym narzędziem do nauki angielskiego dzieci w domu.