The Gruffalo

Gruffalo to światowy bestseller Julii Donaldson z wydawnictwa Macmillan o przygodach małej myszki i stwora o imieniu Gruffalo.
Książka Julii Donaldsono Gruffalo w księgarni Little Forest. Również o małym synku Gruffalo.

Pewnego dnia myszka spaceruje po gęstym, ciemnym lesie i spotyka na swojej drodze lisa, sowę oraz węża. Każde ze spotkanych zwierząt ma ochotę na myszkę i z przyjemnością schrupałoby ją na deser. Jednakże myszka jest bardzo błyskotliwa i sprytna. Wymyśla przerażającego stwora o imieniu Gruffalo, który uwielbia zjadać leśne zwierzęta, a w szczególności lisy, sowy i węże. Dzięki swojej kreatywności odstrasza napastników i bez problemu uchodzi z życiem. Jak wielkie jest zdziwienie naszej bohaterki, gdy jej oczom ukazuje Gruffalo, łudząco podobny do wymyślonego przez nią stwora. Czy uda jej się ujść z życiem? Czy jej spryt i przebiegłość pozwolą jej po raz kolejny wydostać się z tarapatów?

Przepiękne ilustracje książek, których autorem jest Axel Scheffler i melodyjny, rytmiczny tekst z powtarzającymi się i wpadającymi w ucho wersami. “The Gruffalo” autorstwa Julii Donaldson to idealna książka do czytania po angielsku na głos!

Seria książek o Gruffalo cieszy się w ostatnim czasie ogromną popularnością wśród dzieci z całego świata. Kim jest ta postać? Jakie są godne polecenia wydawnictwa opisujące losy tego bohatera?

Do wyboru mamy kilka książek o Gruffalo autorstwa Julii Donaldson. Swoją przygodę z tym stworkiem warto rozpocząć od książki The Gruffalo. Opowiada ona o przygodach małej, rezolutnej myszki, która spacerując po ciemnym lesie spotyka na swojej drodze liczne niebezpieczeństwa – sowę, lisa oraz węża. Bohaterka skutecznie ich odstrasza, wymyślając historię o strasznym, brązowym potworze Gruffalo, który ma zjawić się tam lada chwila. Kiedy myszce udaje się przechytrzyć drapieżniki, na jej drodze spotyka stwora, który wygląda identycznie jak tego, którego sobie przed chwilą wyobraziła. Wpływ na popularność tej książki wśród dzieci ma między innymi rozbudowana fabuła, piękne ilustracje oraz forma rytmicznej rymowanki z częstymi powtórzeniami. Wszystko to sprawia, że znakomicie sprawdza się ona podczas nauki języka angielskiego przez najmłodszych.

To jednak nie jedyna dostępna na rynku książka o przygodach stwora imieniem Gruffalo. Nauczyciele języka angielskiego zaopatrzyć mogą się w The Gruffalo Play, czyli scenariusz przedstawienia teatralnego dla dzieci. Zawiera on uproszczoną wersję książki The Gruffalo z podziałem na role, linię melodyczną i tekst piosenki o głównym bohaterze, propozycje programów, plakatów i biletów na przedstawienie, a także wskazówki na temat charakteryzacji.

Znakomitym pomysłem na prezent urodzinowy czy świąteczny dla każdego małego miłośnika Gruffalo będzie „The Gruffalo: book and toy gift set.” To zestaw składający się z bestsellera Julii Donaldson oraz sympatycznej maskotki głównego bohatera.

Równie ciekawie prezentuje się My First Gruffalo: Gruffalo Growl, czyli książeczka dźwiękowa ćwicząca koordynację wzrokowo — ruchową dziecka i zachęcająca go do aktywnej zabawy i nauki. Na uwagę zasługują tu wzmocnione tekturowe strony i zaokrąglone rogi.

Wszystkie wspomniane pozycje książkowe można znaleźć na stronie księgarni internetowej Little Forest, która sprzedaje w swoim sklepie tylko i wyłącznie książki dla dzieci po angielsku. W ich ofercie można znaleźć wiele ciekawych książek po angielsku dla dzieci młodszych i starszych. W szczególności należy zwrócić uwagę na książki tematyczne po angielsku, np. o kosmosie, o ciele człowieka czy o środkach komunikacji, które poprzez zabawę rozwijają wiedzę oraz zasób słownictwa języka angielskiego.