The Gruffalo

Gruffalo to światowy bestseller Julii Donaldson z wydawnictwa Macmillan o przygodach małej myszki i stwora o imieniu Gruffalo.
Książka Julii Donaldsono Gruffalo w księgarni Little Forest. Również o małym synku Gruffalo.
Pewnego dnia myszka spaceruje po gęstym, ciemnym lesie i spotyka na swojej drodze lisa, sowę oraz węża. Każde ze spotkanych zwierząt ma ochotę na myszkę i z przyjemnością schrupałoby ją na deser. Jednakże myszka jest bardzo błyskotliwa i sprytna. Wymyśla przerażającego stwora o imieniu Gruffalo, który uwielbia zjadać leśne zwierzęta, a w szczególności lisy, sowy i węże. Dzięki swojej kreatywności odstrasza napastników i bez problemu uchodzi z życiem. Jak wielkie jest zdziwienie naszej bohaterki, gdy jej oczom ukazuje Gruffalo, łudząco podobny do wymyślonego przez nią stwora. Czy uda jej się ujść z życiem? Czy jej spryt i przebiegłość pozwolą jej po raz kolejny wydostać się z tarapatów?
Przepiękne ilustracje książek, których autorem jest Axel Scheffler i melodyjny, rytmiczny tekst z powtarzającymi się i wpadającymi w ucho wersami. “The Gruffalo” autorstwa Julii Donaldson to idealna książka do czytania po angielsku na głos!