Peppa Pig - Świnka Peppa

„Świnka Peppa” (z języka angielskiego „Peppa Pig”) jest brytyjskim serialem animowanym, który opowiada o codziennym życiu tytułowej świnki Peppy. Skierowany jest on do dzieci w wieku przedszkolnym. Każdy z odcinków „Świnki Peppy” trwa 5 minut i stanowi on odrębną historię. Bajkę można oglądać na kanale telewizyjnym MiniMini+. W przeszłości była ona emitowana w środy, w Wieczorynce na antenie TVP1. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej popularnej kreskówki?

„Świnka Peppa” miała swoją światową premierę 31 maja 2004 roku na kanale Channel 5. Za produkcję odpowiada Phil Davies, reżyserię — Neville Astley oraz Mark Baker, scenariusz — Aliison Snowden, Mark Baker i Neville Astley, a muzykę — Julian Nott.

Premiera polskiej wersji dubbingowej bajki miała miejsca 17 czerwca 2007 roku, drugiej — 26 czerwca 2007 roku.

O czym opowiada ta kreskówka? Jej główną bohaterką jest Peppa — mała, wesoła świnka w czerwonej sukience. Mieszka ona w domu na wzgórzu wraz z rodzicami i bratem Georgem. Świnka uwielbia wycieczki rowerowe, pikniki i skakanie po kałużach. Jest ona niezwykle pomysłowa.

„Świnka Peepa” to bajka, która ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jest ona wesołą kreskówek pozbawioną agresji i przemocy. Opowiada o rodzinie i przyjaciołach, zarówno ucząc, jak i bawiąc. Każdy odcinek „Świnki Peppy” uczy dzieci czegoś innego. Na uwagę zasługuje tutaj między innymi ten, w którym główna bohaterka wybiera się do wesołego miasteczka. Jej mama chce wygrać dla niej misia olbrzyma. Pani Królik zniechęca ją podczas łowienia kaczek mówiąc, że jest to jedna z tych gier, w której nikt nie odnosi zwycięstwa. Mimo to, mama Peppy nie poddała się. Spróbowała i wygrała. Identyczna sytuacja miała miejsce wówczas, gdy Pan Pies powiedział, że kobiety nie umieją strzelać do tarczy lub kiedy Pan Byk oznajmił, że Tata Świnka jest za gruby, aby być w stanie mocno uderzyć młotem. Mama Świnka stanęła w jego obronie, wygrywają misia olbrzyma. W ten właśnie sposób świnka Peppa dostała 6 maskotek, którymi podzieliła się ze swoimi przyjaciółmi.

Omawiana kreskówka uczy również pracowitości. Najbardziej pracowitą osobą w tej bajce jest Pani Królik. Pracuje ona w supermarkecie, prowadzi sklep z porcelaną, sprzedaje lody, jest kierowcą autobusu, pociągu i wozu strażackiego, lata helikopterem ratowniczym, jest zatrudniona w bibliotece i prowadzi punkt recyclingu.

„Świnka Peppa” uczy również nieco bardziej prozaicznych rzeczy, takich jak na przykład to, aby nie skakać do kałuży bez kaloszy. Nawet jeżeli głównej bohaterce zdarza się o tym zapomnieć, jej mama jest zawsze w pobliżu i zwraca jej na to uwagę.

„Świnka Peppe” to doskonała bajka dla wszystkich maluchów, którym zdarza się gubić swoje zabawki. W przypadku tytułowej bohaterki jest to jej ulubiony pluszowy miś Teddi. Zdarzyło jej się zostawić go zarówno na pikniku, jak i na lotnisku. Mama Świnka nieustannie powtarza swoim dzieciom, aby pilnowały swoich zabawek.

Świnka Peppa książeczki po angielsku dla dzieci. Świnka Peppa po angielsku, czyli książeczki dla dzieci o przygodach uwielbianej przez dzieci Świnki Peppy w języku angielskim.
W naszej księgarni internetowej znajdą Państwo wiele pozycji książkowych dla dla wszystkich miłośników Świnki Peppy.