Książeczki z okienkami

Książeczki z otwieranymi okienkami to specjalna kategoria książek interaktywnych dla najmłodszych dzieci i przedszkolaków. Głównymi elementami interaktywnymi w tych książkach są okienka do otwierania, zakładki lub przesuwane części, które zachęcają dzieci do wspólnego czytania podczas oglądania ciekawej opowieści.

Zalety książeczek z otwieranymi okienkami

Książeczki z otwieranymi okienkami przede wszystkim wzbudzają zainteresowanie młodych czytelników, zachęcając ich do odkrywania i poznawania różnego rodzaju treści poprzez zabawę. Wśród wielu zalet książeczek z okienkami można wymienić:

  • rozwój wyobraźni dziecka – dziecko przed otwarciem danego okienka wyobraża sobie co znajduje się za skrzydłami bajkowego okna,
  • interaktywność – okienka i inne ruchome elementy książeczki, które dziecko porusza uczą relacji przyczynowo – skutkowych,
  • ćwiczenie motoryki małej – maluch ruszając elementy książeczki ćwiczy swoje dłonie,
  • wzbogacanie słownictwa – książeczki z okienkami w ciekawy sposób wprowadzają nowe słowa i pojęcia, pomagając dzieciom zapamiętać angielskie słówka.

Dlaczego warto kupić książeczki z otwieranymi okienkami do nauki angielskiego?

Książeczki z okienkami przyciągają uwagę najmłodszych dzieci dzięki swoim kolorowym ilustracjom, ciekawym tematom oraz dotykowym elementom. Wprowadzają dzieci w świat nauki, zabawy i wyobraźni, rozwijając ich koncentrację, spostrzegawczość oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Ponadto okienka, które ukrywają wiele niespodzianek i ciekawostek zachęcają do poznawania i nazywania świata w języku angielskim.

W ofercie naszej księgarni znajdziemy sensoryczne książeczki z otwieranymi okienkami dla dziewczynek oraz chłopców od wydawnictw: USBORNE, Walker Books, Little Tiger Kids, Little Tiger Press, 360 Degrees oraz Caterpillar Books. Produkty z naszego sklepu są idealną pomocą dydaktyczną dla nauczycieli języka angielskiego oraz przydatnym narzędziem do nauki angielskiego dzieci w domu.