Posted on

10 książek anglojęzycznych, których nie powinno zabraknąć w biblioteczce nauczyciela języka angielskiego

10 książek anglojęzycznych, których nie powinno zabraknąć w biblioteczce nauczyciela języka angielskiego

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Już dziś warto pomyśleć o kreatywnych pomocach dydaktycznych, które uatrakcyjnią pierwsze zajęcia języka angielskiego. Powrót do szkolnej rutyny po wakacyjnej przerwie nie jest łatwy. Ciężko wykrzesać w uczniach motywację do nauki oraz entuzjazm do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Niemniej jednak, dzięki wykorzystaniu różnorodnych, nieszablonowych pomocy dydaktycznych, nauczyciel w łatwy sposób może wzbogacić lekcję języka angielskiego i zainspirować uczniów do wspólnej nauki przez najbliższe 10 miesięcy.
Nie bez kozery książki anglojęzyczne dla dzieci wiodą prym wśród pomocy dydaktycznych wykorzystywanych przez nauczycieli języka angielskiego w grupach przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Inspirujące, przepięknie ilustrowane, różnorodne w formie. Zachęcają uczniów do poznawania oraz nazywania świata w języku angielskim. Uczą myślenia w jezyku obcym, są skarbicą nowego słownictwa.

10 książek anglojęzycznych, których nie powinno zabraknąć w biblioteczce nauczyciela języka angielskiego w grupach przedszkolnych oraz szkolnych:

The Gruffalo

książka bajka dla dzieci do czytania the gruffalo julia donaldson
The Gruffalo
The Gruffalo to światowy bestseller autorstwa Julii Donaldson o przygodach małej, bystrej myszki i brązowego stwora o imieniu Gruffalo. Pewnego dnia myszka spaceruje po gęstym, ciemnym lesie i spotyka na swojej drodze lisa, sowę oraz węża. Każde ze spotkanych zwierząt ma ochotę na myszkę i z przyjemnością schrupałoby ją na deser. Jednakże myszka jest bardzo błyskotliwa i sprytna. Wymyśla przerażającego stwora o imieniu Gruffalo, który uwielbia zjadać leśne zwierzęta, a w szczególności lisy, sowy i węże. Dzięki swojej kreatywności odstrasza napastników i bez problemu uchodzi z życiem. Jak wielkie jest zdziwienie naszej bohaterki, gdy jej oczom ukazuje Gruffalo, łudząco podobny do wymyślonego przez nią stwora. Czy uda jej się ujść z życiem? Czy jej spryt i przebiegłość pozwolą jej po raz kolejny wydostać się z tarapatów?

What Does Doggy Want?

książeczka z ruchomymi elementami
What Does Doggy Want?
Czas na obiad! Ale czy piesek ma ochotę na pączka, babeczkę, czy też lody? Nie! Nie! Nie! Angażująca, pełna humoru opowieść o niezdecydowanym piesku. Świetna zabawa dla ciekawych świata najmłodszych czytelników. Barwne wyraziste ilustracje, ruchomy przesuwany paluszkiem piesek, prosty oraz powtarzalny tekst rozwijają sprawność manualną małych rączek oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Książka przyjazna dzieciom, poręczny format, zaokrąglone rogi oraz grube, wysokiej jakości tekturowe strony.

A Boot, a Hat, Now Who Is That?

książka z otwieranymi okienkami dla dzieci
A Boot, a Hat, Now Who Is That?
Pobudzająca kreatywne myślenie oraz wyobraźnię książka z otwieranymi okienkami dla najmłodszych czytelników. Buty, buciki, trampki, buciory, czapki, czapeczki, kaski, korony. Do kogo należą? Kto chowa się za skrzynią skarbów, zamkiem czy też smakowitym tortem? Przepiękne, barwne, wyraziste ilustracje, prosty rymowany tekst, otwierane okienka wspaniale wydłużają czas koncentracji dziecka i zachęcają do aktywnej zabawy z książką. Książka przyjazna dzieciom, grube, wysokiej jakości strony, zaokrąglone rogi, poręczny format.

One Mole Digging A Hole

książka dla dzieci do nauki liczenia po angielsku
One Mole Digging A Hole
„One Mole Digging a Hole” to przezabawna książka do nauki liczenia w języku angielskim, która została stworzona przez wyjątkowy duet Julie Donaldson, autorkę bestselleru „Gruffalo” oraz Nicka Sharratta.Jest to rymowana podróż do świata liczb. Na tętniących życiem, humorystycznych ilustracjach przedstawione są zwierzęta wykonujące najróżniejsze prace ogrodowe. „One Mole Digging a Hole” to idealna pomoc dydaktyczna dla nauczycieli języka angielskiego. Rym i rytm połączone z ogromną dawką humoru ułatwiają naukę liczenia i mobilizują dzieci do zapamiętywania całego tekstu książki.

We’re Going on a Bear Hunt z CD

We're Going on a Bear Hunt
We’re Going on a Bear Hunt with CD
We’re Going on a Bear Hunt autorstwa Michael Rosen to pełna humoru, ekscytująca rodzinna wyprawa na niedźwiedzia. Idziemy na niedźwiedzia to świetna zabawa dla ciekawych świata, żądnych przygód czytelników. Droga wiodąca do jaskini niedźwiedzia jest pełna niespodziewanych przeszkód. W książce We’re Going on a Bear Hunt do pokonania są: wysoka trawa, zimna rzeka, błoto, las, a nawet śnieżyca. Bliskie spotkanie z niedźwiedziem, szybka ucieczka do domu, to lektura dostarczająca ogromnej dawki radości i emocji. Prosty, powtarzalny, rytmiczny tekst obfitujący w wyrazy dźwiękonaśladowcze aktywizuje czytelników, wydłuża czas skupienia oraz stymuluje kreatywne myślenie. We’re Going on a Bear Hunt to klasyka literatury dziecięcej. W zestawie audio CD.

That’s Not My Puppy

książka dotykowa dla dzieci z serii Thet's not my wydawnictwa usborne
That’s Not My Puppy
“That’s Not My Puppy” Fiony Watt to najnowsza książka sensoryczna z kultowej serii “That’s not my…” wydawnictwa Usborne. To specjalne wydanie z okazji 20-lecia powstania tej wyjątkowej kolekcji bestsellerów literatury dziecięcej. Książka zabiera czytelnika na wspólną sensoryczną przygodę do świata uroczych szczeniaków. Dotykaj, poznawaj i nazywaj najróżniejsze faktury wykonania poszczególnych części ciała każdego z psiaków. Puszysty ogon, kudłate uszy, czy też włochate futro – książka zaskoczy czytelnika bogactwem wykorzystanych materiałów. Prosty, powtarzalny tekst wydłuża czas skupienia maluszka i zachęca go do nazywania świata w języku angielskim.

The Very Dizzy Dinosaur

książka trójwymiarowa 3D pop-up
The Very Dizzy Dinosaur
Seria uwielbianych przez dzieci najbardziej trójwymiarowych książek przestrzennych. Otwierając kolejne strony czytelnik pobudza do życia przesympatyczny świat dinozaurów. Latający pterodaktyl, kłapiący paszczą tyranozaur, machający ogonem stegozaur oraz wiele innych ruchomych dinozaurów. Wielokrotność wspaniałej zabawy gwarantowana! Humorystyczny, rymowany tekst, ruchome trójwymiarowe elementy, bogactwo wyrazów dźwiękonaśladowczych. Książka pobudza kreatywne myślenie, spostrzegawczość oraz rozwija wyobraźnie przestrzenną. Wspaniale potęguje ciekawość, wydłuża koncentrację oraz zachęca do wspólnego poznawania i nazywania świata w języku angielskim.

Hooray for Fish!

książka anglojęzyczna dla przedszkolaka
Hooray for Fish
Pełna humoru książkowa podróż do podwodnego świata ryb morskich. Na naszej drodze spotkamy ryby żółte, niebieskie, czerwone, cętkowane, w paski, wesołe, w złym humorze, włochate, łuskowate, grube, chude oraz wiele innych. Rymowany tekst ułatwia zapamiętywanie słownictwa, wydłuża czas koncentracji. Barwne, wyraziste ilustracje zachęcają do aktywnej nauki i zabawy w magicznym świecie ryb morskich.

Who’s There? Beware!

najlepsza książka po angielsku dla dzieci sensoryczna zmieniające się ilustracje
Who’s There? Beware!
Who’s There? Beware! to zabawna książkowa opowieść z dreszczykiem o myszce, która wyrusza do domku babci przez ciemny, gęsty las. Co czai w zakamarkach mrocznej gęstwiny? Wielki, straszny potwór, głodny, zębaty krokodyl, czy też inne niebezpieczeństwa? To zdecydowanie książka pełna niespodzianek dla ciekawych świata czytelników. Jedno pociągnięcie ręki wprawia w ruch całą ilustrację! Przezabawny rymowany tekst oraz zmieniające się obrazki pobudzają spostrzegawczość, stymulują koordynację wzrokowo-ruchową oraz wydłużają czas skupienia. Wielokrotność wspaniałej zabawy gwarantowana!

What’s in the Witch’s Kitchen?

książka dla dzieci na Halloween po angielsku
What’s in the Witch’s Kitchen?
What’s in the Witch’s Kitchen? to pełna humoru wyprawa do tajemniczej kuchni wiedźmy. Cukierek albo psikus – to od czytelnika zależy, co znajdzie w jej zakamarkach. Co kryje się w lodówce w wiedźmowej kuchni? Pyszny ser czy też wesołe zapchlone nietoperze? W zależności od tego, czy czytelnik otworzy dane okienko w prawo lub w lewo, znajdzie tam przyjemną niespodziankę lub też coś bardzo, bardzo upiornego. Ogromna dawka humoru, charakterystyczne dla autora ilustracje, rymowany tekst, okienka pełne niespodzianek, trójwymiarowa wiedźma. What’s in the Witch’s Kitchen? to idealna propozycja książkowa dla dzieci w temacie Halloween.

6 thoughts on “10 książek anglojęzycznych, których nie powinno zabraknąć w biblioteczce nauczyciela języka angielskiego

  1. Aż przypomniał mi się czas nauki języka angielskiego z wujem (wówczas studentem), gdy byłem w pierwszej klasie szkoły podstawowej – miałem taką specjalną książkę ilustrowaną z różnymi scenkami, słówkami i zwrotami do nauki, do tego wszystkiego dołączona była płyta – niestety nie pamiętam tytułu tej edukacyjnej pozycji, za to doskonale pamiętam zadanie, aby poprosić po angielsku babcię o czekoladę – mnóstwo śmiechu przy tym było 😀

    1. Cudowne te książeczki, szczególnie spodobało mi się What does doggy want? Już widzę masę sposobów na wykorzystanie tych ksiazeczek.
      Pozdrawiam

  2. Duże rzeczy można się dowiedzieć. Brawo!

  3. Ciekawe informacje. Brawo dla autora!

  4. Duże rzeczy można się dowiedzieć. Brawo!

  5. Moja ciocia kupiła książkę Hooray for fish swojej dwuletniej córce (mojej kuzynce) Tosi i nie żałuje – berbeć czerpie mnóstwo radości z dotykania i oglądania kolorowych elementów ryb o fantazyjnych kształtach.

Dodaj komentarz