Książki sensoryczne

Książeczki sensoryczne są połączeniem książeczki i zabawki rozwijającej integrację sensoryczną maluchów. Elementy, z których się składają się książeczki są: kolorowe i kontrastowe, wklęsłe i wypukłe, ruchome i składane, błyszczące i szeleszczące. Dzięki temu są bardzo atrakcyjne dla dzieci i zachęcają je do aktywnej zabawy pobudzającej wszystkie zmysły.

Zadbaj o integrację sensoryczną swojego dziecka

Psychologowie rozwojowi są zdania, że prawidłowa integracja sensoryczna jest podstawą harmonijnego rozwoju dziecka. Stymulacja sensoryczna powinna zaczynać się już od pierwszych dni życia, dziecka i dotyczyć wszystkich zmysłów.

Książeczki sensoryczne — zabawa, rozwój i edukacja

Interaktywna zabawa dziecka książeczką sensoryczną to fajnie spędzony czas połączony z nauką i terapią. Stymulujące książeczki powodują u malucha pobudzenie wszystkich zmysłów:

  • wzroku — poprzez skupianie spojrzenia na kształtach, kontrastowych i błyszczących kolorach,
  • dotyku — dzięki poznawaniu różnych faktur (twardych i miękkich, gładkich i szorstkich, wypukłych i wklęsłych), a także otwieraniu okienek czy naciskaniu guzików),
  • słuchu — poprzez słuchanie i powtarzanie odgłosów zwierząt i słów w języku angielskim,
  • zapachu — ekologiczna farba, tektura i inne materiały użyte w książeczkach różnorodnie pachną,
  • smaku — buzia i smak to dla małego szkraba podstawowe narzędzie do badania świata. Choć nasze książeczki nie są jadalne, to zostały solidnie wykonane, dzięki czemu są bezpieczne dla dziecka.

Jak wybrać książeczkę sensoryczną ?

Podstawowym kryterium, jakim powinnaś się kierować, wybierając książeczkę sensoryczną jest jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania.

Oferowane przez nas książeczki pochodzą od znanych na rynku wydawnictw, które dbają o jakość swoich produktów. Książeczki dla maluchów mają grube tekturowe strony z zaokrąglonymi brzegami, a wszystkie elementy użyte w nich są solidnie przymocowane i dostosowane do małych rączek.

Ponadto, żeby książeczki w języku w angielskim były dla dziecka zachęcające i rozwijające muszą być odpowiednio dobrane do wieku dziecka. Książeczki sensoryczne przeznaczone są głównie dla niemowląt i przedszkolaków.

Dla starszych dzieci warto wybrać książeczki kreatywne zgodne z ich zainteresowaniami. W naszej ofercie znajdziesz książki z wielu kategorii tematycznych ( np. o kosmosie, o zwierzętach, o jedzeniu) , a także pomoce dydaktyczne dla uczniów i nauczycieli.

Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą książek, które nie tylko uczą dzieci języka angielskiego, ale też rozwijają i bawią.

Sensoryczne książki dla dzieci po angielsku. Znajdziemy tu edukacyjne książki dotykowe, trójwymiarowe, dźwiękowe, wielkoformatowe z rozkładanymi stronami oraz z otwieranymi okienkami. Pobudzają one zmysły, zapraszają do aktywnego czytania – zabawy. Książeczki sensoryczne dla dzieci to łatwy sposób na naukę języka angielskiego w domu. Stymulują one samodzielne myślenie w języku obcym, przyśpieszają rozwój mowy, są skarbnicą nowego słownictwa.