Posted on

Prezent na Dzień Dziecka – pomysły

Prezent na Dzień Dziecka - pomysły

Dzień Dziecka to idealna okazja aby sprawić naszym pociechom radość. Uśmiech na twarzy naszych dzieci to znak, że czują się kochane, otoczone troską, po prostu szczęśliwe. Co roku każdy z rodziców staje przed podobnym dylematem, jaki kupić prezent na Dzień Dziecka? Co wybrać aby dziecko było zadowolone? Jak wybrać prezent, który nie tylko bawi, ale także rozwija i uczy naszą pociechę? Ogrom dostępnych zabawek przytłacza, wcale nie ułatwiając podjęcia właściwej, satysfakcjonującej decyzji.

Z pomocą przychodzą nietuzinkowe, edukacyjne książki dla dzieci po angielsku. Książka – prezent, który stymuluje rozwój językowy i poznawczy. Książka zachęca do poznawania i nazywania świata w języku obcym. Gwarantuje wspaniałą zabawę i rozwój. Jednym słowem, to idealny prezent dla każdego dziecka.

Prezent na dzień dziecka dla roczniaka i 2 latka – książki dotykowe i dźwiękowe

Dla najmłodszych idealnym prezentem na Dzień Dziecka będzie seria pierwszych książek sensorycznych „Baby’s Very First Slide and See” od wydawnictwa Usborne. Każda z książek z serii stymuluje rozwój sprawności manualnej małych rączek, koordynację wzrokowo-ruchową, pobudza rozwój mowy oraz wyobraźnię. Przepiękne barwne, wyraziste ilustracje, ruchome elementy oraz wyżłobione-dotykowe elementy strony dodatkowo wydłużają czas koncentracji najmłodszych czytelników. Książki z serii sensorycznych „Baby’s Very First Slide and See” są też przyjazne dzieciom ze względu na poręczny format, zaokrąglone rogi oraz grube wzmocnione tekturowe strony.

Prezent na dzień dziecka dla roczniaka i 2 latka

Szukając prezentu na Dzień Dziecka dla roczniaka i dwulatka warto również pomyśleć o książce dźwiękowej. Dzieci uwielbiają rozpoznawać i naśladować odgłosy otaczającego świata. Książki wyposażone w przyciski dźwiękowe, zachęcają najmłodszych do aktywnej nauki przez zabawę. Gorąco polecam książki dźwiękowe z serii „Baby’s Very First Noisy Books” od wydawnictwa Usborne. Nie tylko ćwiczą one koordynację wzrokowo-ruchową maluszka, ale także pobudzają kreatywne myślenie oraz wydłużają koncentrację. Są idealnym narzędziem do nauki mówienia. Zachęcają do poznawania pierwszych słów oraz odgłosów otaczającego świata. Proste, urocze ilustracje wzbogacone panelem dźwiękowym – to idealna książkowa propozycja dla najmłodszych. Książki z serii „Baby’s Very First Noisy Books” są też przyjazne dzieciom ze względu na zaokrąglone rogi, oraz wzmocnione tekturowe strony.

Prezent na dzień dziecka dla roczniaka i 2 latka

Prezent na dzień dziecka dla 3 i 4 latka – książki z otwieranymi okienkami i trójwymiarowe książki przestrzenne

Szukając prezentu na Dzień Dziecka dla 3 i 4 latka warto pomyśleć o książeczce z otwieranymi okienkami. Przedszkolaki uwielbiają niespodzianki, dlatego otwierane okienka w książce to coś, co lubią najbardziej! Element zaskoczenia, interakcja, trening koordynacji wzrokowo ruchowej. Książki z okienkami nie tylko wydłużają koncentrację czytelnika, ale przede wszystkim zachęcają go do poznawania i nazywania świata w języku angielskim. Dla ciekawych świata 3 i 4 latków gorąco polecam klasyki literatury dziecięcej: „Dear Zoo”, „Where’s Spot”, „Where’s the Very Hungry Caterpillar”.

Prezent na dzień dziecka dla 3 i 4 latka

Trójwymiarowe książki przestrzenne będą również strzałem w dziesiątkę! Kultowa postać, mysia Maisy idealnie sprawdzi się w tej grupie wiekowej. Warto sięgnąć po bestsellery, takie jak „Maisy’s Wonderful Weather Book”, “Maisy Grows a Garden”, czy też “Maisy’s Pirate Ship”.

Prezent na dzień dziecka dla 3 i 4 latka

Prezent na dzień dziecka dla 5 i 6 latka – książki kreatywne oraz bajki do czytania dla dzieci po angielsku

Najlepszym prezentem na Dzień Dziecka dla 5 i 6 latka będą książki kreatywne z serii „Fingerprint Activities” oraz „Rubber Stam Activities” od wydawnictwa Usborne. Wykorzystując 7 kolorów tuszu dzieci odciskami palców, lub też stemplami wykonują pomysłowe zadania. Każda z książek z serii ćwiczy sprawność manualną, kreatywne myślenie oraz koncentrację. Uczy rozumienia poleceń oraz zachęca do nazywania i poznawania świata w języku angielskim.

Zastanawiając się nad idealnym prezentem dla 5 i 6 latka warto również pomyśleć o książkach umuzykalniających. Rewelacyjną propozycją na Dzień Dziecka od wydawnictwa Usborne jest „My First Keyboard Book„. To znakomita książka z pianinkiem do nauki gry najbardziej znanych i lubianych melodii. Dzięki kolorowo oznakowanym klawiszom oraz prostym schematom pokazującym po kolei jakie klawisze naciskać, gra na instrumencie staje się bardzo prosta. Dzięki tej książce dzieci nauczą się grać na pianinie „Old MacDonald”, „Twinkle, Twinkle, Little Star”, czy też „Row, Row, Row your Boat”. Książka „My First Keyboard Book” zachęca do samodzielnego muzykowania oraz gry na instrumencie.

Szukając prezentu na Dzień Dziecka warto pamiętać o ilustrowanych książkach Julii Donaldson. Bestsellery, takie jak „The Gruffalo”, “Room on the Broom”, “The Smartest Giant in Town”, czy też „What the Ladybird Heard” nie bez kozery należą do kanonu światowej literatury dziecięcej. Ich znakiem rozpoznawczym są przepiękne ilustracje oraz melodyjny, rytmiczny tekst z powtarzającymi się i wpadającymi w ucho wersami.

Prezent na dzień dziecka dla 5 i 6 latka

Dla dziewczynek gorąco polecam serię książek Julii Donaldson ilustrowaną przez Lydię Monks. Brokatowe detale na poszczególnych elementach ilustracji – to zdecydowanie to, co dziewczynki lubią najbardziej!

Prezent na dzień dziecka dla 5 i 6 latka

Prezent na dzień dziecka dla 7-9 latka – edukacyjne książki z okienkami

Dobrze dobrany książkowy prezent dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym rozbudza jego ciekawość świata i zainteresowania. Seria edukacyjnych książek „Look inside” oraz „Questions & Answers” od Wydawnictwa Usborne świetnie sprawdzi się wśród 7-9 latków. Każda z książek to pełne ciekawostek kompendium wiedzy o świecie i wszechświecie. Przepiękne, drobiazgowe ilustracje, otwierane okienka oraz zaskakujące, często humorystyczne informacje, które wydłużają czas koncentracji czytelnika i zachęcają go do poznawania i nazywania świata w języku angielskim. Są to również książki przyjazna dzieciom ze względu na tekturowe, wzmocnione strony oraz zaokrąglone rogi.

Prezent na dzień dziecka dla 7-9 latka

Prezent na dzień dziecka dla 10-13 latka – anglojęzyczne książki edukacyjne

Przy wyborze idealnej książki dla 10-13 latka warto pamiętać o trzech kluczowych elementach. Po pierwsze wyzwanie, książka nie może być zbyt łatwa. Zbyt dziecinne, czy też banalne treści zniechęcają czytelnika. Po drugie ciekawostki, książki pełne zaskakujących faktów intrygują oraz inspirują do poszerzania wiedzy. Po trzecie poziom językowy, przekazywane informacje muszą być napisane językiem zrozumiały dla nastolatka. Nagromadzenie trudnych słów może demotywować i frustrować, zniechęcając do dalszej lektury. Gorąco polecam serię „100 Things to Know” od wydawnictwa Usborne. To intrygujące książki w formie pytań i odpowiedzi, w których czytelnik poznaje 100 zaskakujących faktów z najróżniejszych dziecin nauki.

Prezent na dzień dziecka dla 10-13 latka

Myśląc o książkowym prezencie dla nastolatka warto pamiętać również o Wydawnictwie 360 Degrees. Ich edukacyjne książki i kompendia wiedzy zaskakują różnorodnością poruszanych tematów oraz nieszablonowymi ilustracjami. Uczą i inspirują. Zachęca do wnikliwego poznawania i nazywania otaczającego nas świata w języku angielskim.

Prezent na dzień dziecka dla 10-13 latka