Posted on

Książka po angielsku dla 2 latka – nie lada wyzwanie!

Wybór książeczki po angielsku dla 2 latka jest nie lada wyzwaniem! Wiadomo, że na rozpoczęcie przygody z czytaniem nigdy nie jest za wcześnie. Nawyk czytania, miłość do książek najlepiej „wyssać z mlekiem matki”. Chłonny niczym gąbka umysł naszego maluszka w zastraszającym tempie poznaje i nazywa otaczający go świat. Jednak jego czas skupienia jest nadal bardzo krótki. Nadmiar dostępnych na rynku pozycji wydawniczych dla najmłodszych czytelników z pewnością nie ułatwia nam podjęcia dobrej decyzji. Dlatego wybierając książkę dla 2 latka warto zwrócić uwagę na cztery ważne aspekty:

Książka po angielsku dla 2 latka – przyjazna małemu dziecku forma

książka z okienkami dla 2 latka
My First Lift and Learn: Baby Animals
Książka dla 2 latka powinna mieć poręczny format. Nie powinna być ani za duża, ani za ciężka. Musimy pamiętać, że jej zadaniem jest również mobilizowanie maluszka do samodzielnego przeglądania, oglądania poszczególnych ilustracji. Strony powinny być zawsze wzmocnione, tekturowe, a rogi książki zaokrąglone. Bezpieczeństwo podczas użytkowania jest priorytetowe. Książki „dziecioodporne” są praktycznie niezniszczalne. Można je bezpiecznie gryźć, szarpać, mając pewność, że przetrwają najróżniejsze tortury jakim podda je kreatywny dwulatek.

Książka dla po angielsku 2 latka – proste, wyraziste ilustracje

książka dźwiękowa dla 2 latka o zwierzętach
Baby’s Very First Noisy Book: Farm
Książka dla 2 latka nie może być zbyt skomplikowana. Musimy pamiętać, że proste, wyraziste ilustracje wydłużają czas skupienia małego dziecka. Nadmiar szczegółów, detali oraz rozbudowane ilustracje najzwyczajniej w świecie rozpraszają naszego małego czytelnika.

Książka po angielsku dla 2 latka – prosty tekst

książka sensoryczna dla dziewczynek
That’s Not My Mermaid
Tekst w książce dedykowanej najmłodszemu czytelnikowi musi być bardzo prosty. Dla 2 latka samo naśladowanie odgłosów zwierząt, czy próby powtarzania i zgadywania ich nazw są wystarczającym wyzwaniem. Naszym zadaniem jest dopasowanie książeczki do etapu rozwoju naszego maluszka. Pamiętajmy, że dzieci kochają wyrazy dźwiękonaśladowcze, a powtarzanie prostych dźwięków stanowi bardzo ważny krok na drodze do opanowania umiejętności mówienia. Nie bójmy się książek prostych w formie i treści. Dbajmy o zaangażowanie maluszka. Rozbudowany tekst, szybko nudzi, zniechęca do wspólnej zabawy z książeczką.

Książka po angielsku dla 2 latka – wartość dodana – książka-zabawka

książeczka z ruchomymi elementami
What Does Doggy Want?
Dobrze dobrana książka dla 2 latka nie tylko stymuluje rozwój dziecka, ale również zachęca do aktywnej zabawy. Wzbogaca pomysłowość oraz kreatywność. Ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową. Dla najmłodszych czytelników warto wybierać książki pełne ruchomych elementów. Takie, w których jeden ruch paluszka wprawia w ruch całą ilustrację.

Książka po angielsku dla 2 latka – elementy sensoryczne

słownik obrazkowy dla dzieci po angielsku
Baby’s Very First Play Book Shop Words
Dobrze sprawdzą się również książki dotykowe. Różnorodność faktur wykonania poszczególnych stron w książce zachęca do sensorycznego poznawania i nazywania świata. Maluszki przepadają również za książkami dźwiękowymi. Uwielbiają rozpoznawać i naśladować odgłosy otaczającego ich świata. Książki dźwiękowe wspaniale wydłużają czas koncentracji, ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową, pobudzają kreatywne myślenie, oraz przede wszystkim zachęcają do wspólnego odkrywania i nazywania świata.