O nas

Cześć! Witaj na stronie naszej rodzinnej księgarni. Miło nam Ciebie gościć!

Nazywam się Ania Buschke i od 2009 roku pracuję jako lektor i metodyk języka angielskiego. Uwielbiam pracę z dziećmi, a w szczególności z przedszkolakami:)

Rozsiądź się wygodnie i poznaj historię Little Forest.

Jak to się wszystko zaczęło…
W roku 2009 stawiając pierwsze kroki w swojej nauczycielskiej karierze trafiłam do wspaniałej szkoły językowej GADUŁA, w której właścicielka Magda kupowała w USA ogromne ilości książek anglojęzycznych „na wagę” (nie ma jak mieć mamę, która mieszka w stanach!). Gdy kartony wypełnione książkami docierały do Polski nasz zespół lektorski wybierał tytuły i tworzył plany zajęć oparte na ich treści (dzień, w którym rozpakowywałyśmy kartony był niczym otwieranie świątecznych prezentów. Ba! Nawet lepszy!). To właśnie w GADULE odkryłam ogromny potencjał bajkoczytania w procesie nauki języka obcego. Okazało się, że nawet jedna niepozorna książeczka może stać się inspiracją do stworzenia różnorodnego i ekscytującego planu zajęć. Co więcej pracując z maluszkami metodą bezpośrednią, miałam okazję obserwować jak w łatwy sposób dzieci zapamiętywały i rozumiały treść prezentowaną w każdej z opowieści.
Z biegiem lat poznawałam autorów, tytuły i absolutnie rozkochałam się w czytaniu dzieciom w języku angielskim!
Idea stworzenia księgarni, w której zarówno rodzic jak i lektor języka angielskiego znajdzie wyselekcjonowane tytuły wspierające proces poznawania i nazywania świata w języku angielskim zaczęła kiełkować w mojej głowie w 2016 roku. To rok, w którym urodził się mój syn Witold. Będąc mamą maluszka i 2 letniej córki Wandy popołudniowa praca powoli zaczynała odbierać mi bezcenny czas, który chciałam poświęcić na wychowanie dzieci. Bycie mamą to nie lada wyzwanie, ale również nieustanne kompromisy. Nie zawsze udaje nam się połączyć karierę zawodową, marzenia o rozwoju osobistym z wychowaniem dzieci.

To dzięki rozterkom i frustracjom rzuciłam się na głęboką wodę i w maju 2018 powstała księgarnia Little Forest. Dzięki niej znalazłam spokój i równowagę. Mogłam poświęcić dużo czasu dzieciom i z zaangażowaniem odkrywać tytuły, autorów, klasyki, bestsellery i nowości wydawnicze. Moje doświadczenie jako lektor i jako mama okazało się bezcenne. Każdy wprowadzony do księgarni tytuł jest dobrze przemyślany. Wiem jak łatwo pogubić się wśród niekończącej się ilości dostępnych na rynku tytułów, dlatego w Little Forest znajdziesz tylko wyselekcjonowane perełki.
Nasza księgarni też się zmienia! Wierzę w wychowanie dzieci przez czytanie. Uważam, ze książka jest dobra na wszystko i świetnie sprawdza się jako element edukacji językowej w domu. Moje dzieci (Wanda i Witold) rosną razem z Little Forest. Są naturalnymi testerami książek. Dzięki nim asortyment księgarni „dorasta” i kategoria wiekowa 8+ ciągle się rozwija.
Dziś jesteśmy prężnie działającą rodzinna księgarnią. Stawiamy na rozwój, ekologiczne rozwiązania i dialog z naszymi klientami. Tworzymy miejsce przyjazne rodzicom i nauczycielom. Zaufanie i zadowolenie kupujących to nasze priorytety.

To dzięki Wam i dla Was tworzymy naszą księgarnię!

Little Forest to miejsce, w którym miłość do książek stawiamy na pierwszym miejscu!
Pokochaj dwujęzyczne wychowanie przez czytanie. Zainspiruj się książkami dostępnymi w naszej ofercie.
Masz pytania? Nie wiesz jak zacząć przygodę z czytaniem w języku angielskim? Śmiało napisz do mnie na:
ksiegarnia@littleforest.pl
Do usłyszenia!